اقامت گرجستان

اخذ اقامت گرجستان به طور کلی با 7 روش قانونی امکان پذیر است
یک: اقامت از طریق ثبت شرکت قوی
دو: اقامت از طریق تحصیل
سه: اقامت از طریق خرید ملک
چهار: اقامت از طریق سرمایه گذاری
پنج: اقامت کاری (کارمندی)
شش: ازدواج با شهروند گرجی
هفت: ایرانیان با اصل و نسب گرجی

یک: اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت قوی

ثبت شرکت در گرجستان خیلی سریع تر از آنچه فکر کنید اتفاق می افتد و راه اندازی کسب و کار با سهولت انجام می شود.

شرکتی که متقاضی ثبت می کند باید پس از ثبت فعال بوده و کار کند،با استخدام حسابدار و کارمند و بستن قرارداد های قانونی کار خود را استارت زده و مالیات خود و شرکت و نیز مالیات کارمندان که 20% حقوق پرداختی است را پرداخت نماید. فراموش نکنید.

هر وسیله ای و یا خریدی برای شرکت انجام می دهید رسید دریافت کنید و به حسابدار خود تحویل دهید.

پس برای این کار متقاضی نیاز به دفتر کار نیز دارد زیرا بازرسان مالیاتی و دولت گرجستان از روند کاری شما گزارش گرفته و آرشیو می نمایند

دو: اقامت گرجستان از طریق تحصیل

در گرجستان چندین دانشگاه خوب وجود دارد

در گرجستان حدود ۲۰ دانشگاه دولتی و چیزی در حدود ۳۰ دانشگاه خصوصی که گاها به اینها اضافه نیز می شود فعال هستند که رشته های تحصیلی متنوعی و در مقاطع مختلف به زبان های انگلیسی و گرجی تدریس می شوند.

یکی از مزایای خوب دانشگاه های گرجستان هم سطح بودن آنها با بقیه کشورهای اروپایی و آمریکایی است به این نکته توجه کنید که رشته های پزشکی گرجستان مورد تایید ایران نیست و تنها چنانچه قصد مهاجرت به اروپا را  دارید این مدارک به درد شما خواهد خورد.

به طور کلی می توان گفت شهریه و هزینه زندگی با کشورهای درجه 2 اروپا یکسان است.

شاید مفید باشد: شرایط ادامه تحصیل در گرجستان

سه: اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از آسان ترین و راحت ترین نوع اخذ اقامت گرجستان است، اما  شرایط جدید 2020 گرجستان کمی کار را  برای ایرانیان به دلیل پایین آمدن ارزش پولی کشورمان نصبت به دلار مشکل کرده و توان خرید را از ایرانیان گرفته است اما با این حال این نوع اقامت همچنان پر طرفدار ترین نوع اخذ اقامت گرجستان است.

تا سال 2018 با خرید ملک به ارزش 35 هزار دلار دولت گرجستان کارت اقامت یک ساله موقت به خریداران اهدا می کرد اما با توجه به روند پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا شرایط اخذ اقامت سخت و از سال 2020 به بعد این رقم به 100 هزار دلار افزایش یافت.

قالبا این نوع اقامت ها هر سال تمدید می شوند، مگر اینکه تخلفی در پرونده وجود داشته باشد و خریدار دانسته یا نادانسته به آن تن دهد.

چنانچه هزینه خرید ملک با شرایطی که در  بالا ذکر شد را دارید بهترین روش اخذ اقامت گرجستان خرید ملک است.

مهرزاد هستم / مشاور و راهنمای شما در گرجستان
اگر نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر داشتید حتما با من تماس بگیرید. تماس با ما

چهار: اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

در قوانین جدید سرمایه گذاری گرجستان کسی سرمایه گذار محسوب می شود که مبلغ 300 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری مستقیم انجام دهد و بعد از آن شخص متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم ارائه و آن را دریافت نماید.

بهترین نوع سرمایه گذاری در گرجستان سرمایه گذاری در بخش توریستی است زیرا گرجستان ثابت کرده پتانسیل توریست پذیری بسیاری دارد.

به طور مثال از کارهایی که می توان انجام داد سرمایه گذاری در ساخت و ساز هتل و یا خرید سهام هتل های در حال ساخت مثل هتل سوئیت رویال تفلیس

دقت داشته باشید دولت گرجستان به شدت بر روی مسئله پول شویی حساس است پس به هیچ عنوان سعی نکنید از طرق غیر قانونی اقدام به انتقال سرمایه خود اقدام کنید که این کار باعث بلاک شدن پول شما خواهد شد.

پس منبع، مبدا و مقصد پول باید کاملا شفاف باشد

Investing in Georgia

پنج: اقامت کاری گرجستان (کارمندی)

Georgian Employee Residence

پنج: اقامت کاری (اقامت کارمندی )

اقامت از طریق کارمندی در گرجستان  نیز امکان پذیر است در این نوع اقامت شغل و حرفه شما در یک شرکت معتبر تعریف می شود و بعد از درخواست شما نسبت به استخدام در این نوع شرکت ها قرارداد کاری برای متقاضی صادر می شود و در روند کاری ساختمان عدالت گرجستان قرار می گیرد.
قبل از این نیز حسابدار شرکت باید اسناد حساب به شرکت و گردش حساب و مالیات های پرداختی شرکت را ساختمان عدالت ساختمان قارچی ارائه دهد.
بعد از بررسی پرونده مسئولین بخش با درخواست شرکت نسبت به استخدام شما موافقت می نماید البته در بعضی از موارد به دلیل مواردی نظیر نقص در پرونده و یا موارد دیگر شاهد با درخواست‌های اقامت کارمندی گرجستان موافقت نشود.

شش:اقامت گرجستان از طریق ازدواج با شهروند گرجی

Residence through marriage in Georgia

یکی دیگر از راه های قانونی اخذ اقامت گرجستان ازدواج با یک شهروند گرجی می باشد

هرکسی می تواند با یک شهروند گرجی حال چه زن و یا مرد باشد ازدواج کند و از طریق ازدواج درخواست اقامت کنید به هیچ عنوان سعی نکنید که از طریق صوری اقدام به این کار نمایید زیرا اداره مهاجرت گرجستان خیلی زود متوجه خواهد شد.

تنها در زمانی از این طریق اقدام نمایید که واقعا قصد ازدواج و زندگی با یک شهروند گرجی را داشته باشید حتی اگر اقامت گرجستان را از این طریق دریافت نمایید زمانی که دیگر قصر زندگی با شخص را نداشته باشید و جدا شوید اقامت شما نیز باطل خواهد شد.

با توجه به تجربه های مشابه دیگران ما به طور کلی این نوع اقامت را توصیه نمی کنیم

مهرزاد هستم / مشاور و راهنمای شما در گرجستان
اگر نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر داشتید حتما با من تماس بگیرید. تماس با ما

هفت: ایرانیان با اصل و نسب گرجی

ایرانیانی که دارای اصالت گرجی هستند و بیشتر در فریدونشهر اصفهان و یا گرجی محله استان مازندران اسکان دارند اقدام به دریافت این نوع اقامت گرجستان می نمایند

 

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید

    راحت ترین راه گرفتن اقامت گرجستان چیست؟

    به طور کلی همه راههای اقامت گرفتن گرجستان آسون هستند به شرط اینکه بتونید بهترین راه را انتخاب کنید و از راه اصولی ش وارد بشید، ولی اگر میخواهید جواب سوالتون رو بگیرید اینکه با توجه به شرایط الان گرجستان

    پاسخ کامل »